Czy z tych informacji można wyciągnąć wnioski inne niż policystyczne jajniki?

Pomimo 35 lat nadal mam trądzik, lekki hirsutyzm, jajniki mają po kilkanaście pęcherzyków, ale są małe i nie ma dookoła nich " sznura pereł. Miesiączkuje prawidłowo i bez problemu zaszłam w ciążę ( mam dwoje dzieci). Mam również niedoczynność tarczycy typu Hashimoto. TSH prawidlowe, zażywam euthyrox 125. Największym moim problemem jest utrzymanie prawidłowej wagi, moje BMI to 33. Czy z tych informacji można wyciągnąć wnioski inne niż policystyczne jajniki/ niedoczynność tarczycy ? Isulinopornosc sprawdzałam testem obciążenia glukozy, glikemię prawidlowe, insulina na czczo 9 po 2h 48. Czy jest jakaś choroba która tłumaczy wszystkie moje dolegliwości ?

Dzień dobry,

nadwaga moze być wynikiem niedoczynności i PCOS. Myślę, że warto wdrożyć postępowanie dietetyczne uwzględniające Pani choroby (istotne będą również pozostałe wyniki- profil lipidowy, androgeny?). Dieta musi być "uszyta na miarę". Żeby to zrobić konieczna jest szczegółowa analiza wyników. Nie ma uniwersalnego postępowania dietetycznego przy PCOS, dlatego zachęcam do konsultacji dietetycznych.
Miłego dnia!
Katarzyna Gediga
www.emvit.pl, również online