Odrobaczanie a stosowanie odpowiednich środków

witam chciala bym zasiegnac wiedzy odnosnie odrobaczenia rodziny w tym 2 latka i 3,5 latka. oraz leczenia na lambdie tych maluchow i nas doroslych. i jakie preparaty podawac prewencyjnie?

Piotr Pilarski

Jeśli nie ma objawów to nie powinno się podejmować takiego działania. Można więcej zaszkodzić niż pomóc.

Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

W leczeniu stosuje się metronidazol. Poza przestrzeganiem zasad higieny nie ma sposobów zapobiegania zakażeniom czy też preparatów mogących zabezpieczyć przed infekcją.