Odruch wymiotny oraz uczucie zmęczenia i osłabienia

Witam,od dłuższego czasu pojawia się u mnie odruch wymiotny powodowany różnymi czynnikami zaznaczam że nigdy nie należałam do osób wrażliwych,dodatkowo jestem ciągle zmęczona i osłabiona.Mam problem z zasypianiem w nocy męcze się czasem aż do rana. co może być tego przyczyną.pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są bardzo niecharakterystyczne i mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik nieprawidłowej diety, zakażeń pasożytniczych, anemii, ciąży, itd. Sugeruję wykonanie testu ciążowego oraz ew. konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci podstawowe badania oraz pokieruje dalszym postępowaniem.