Odrywający się kaszel i szmery u 6-latki

witam moja 6 letnia córcia ma straszny odrywający sie kaszel co mam zrobic,bylam u lekarza ma lekkie szmery i dostala leki do inhalacji,niestety inhalator mi nie zadziałał :)co robic?prosze o pomoc

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Proszę pamiętać, że kaszel, zwłaszcza produktywny to sposób oczyszczania dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny. Jeżeli stan kliniczny córki się poprawił to jest to dobry objaw. Jednocześnie warto wiedzieć, że kaszel może utrzymywać się po zakończeniu infekcji przez okres kilku tygodni. Wynika to z poinfekcyjnej nadwrażliwości oskrzeli, która jest reakcją fizjologiczną. W świetle powyższych informacji sugeruję poczekać, chyba że widzi Pani pogorszenie stanu zdrowia córki. W takim wypadku proszę się udać do lekarza, który zmodyfikuje leczenie.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Marta Gryszkiewicz

To proszę kupić nowy inhalator i zastosować się do zaleceń lekarza.