Odstawienie antybiotyku Tetralysal a zrobienie testu ciążowego

Witam serdecznie! Przez 4 tyg bralam antybiotyk tetralysal. W 4 dniu cyklu podczas ostatniwgo dnia miesiaczki mialam stosunek z partnerem. Odstawilam antybiotyk bo sie przestraszylam, ze moze sie to skonczyc ciaza. Ale czy bylo to zasadne? Chce wrocic do antybiotyku czy powinnam zrobic test jezeli tak to kiedy bo chce jak najszybciej wrocic do leku. Cykle moje wynosza od 26 do 30 dni max. Zazwyczaj jednak 28. Według mojej obserwacji owulacja byla w 12-13 dniu. Teraz mam 16 dzien cyklu.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi i koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Powyższy lek mógł obniżyć skuteczność stosowanych tabletek antykoncepcyjnych i zalecanym postępowaniem jest korzystanie z dodatkowych metoda antykoncepcji.