Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odstawienie leków antydepresyjnych z powodu skutków ubocznych

Witam wszystkich Od 9 miesięcy moj psychiatra przepisuje mi przeróżne tabletki antydepresyjne. Po żadnych nie czułam sie lepiej. Chce juz z tym skończyć bo efekty uboczne sa okropne. Jak moge z nich zejść bez nabawienia sie zespołu serotoninowego czy czegoś innego?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Konieczne jest stopniowe zmniejszanie dawki leku. Najlepiej jest to zrobić pod kontrolą lekarza. Może to potrwać kilka miesięcy.

0
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Leków nie należy odstawiać gwałtownie- dawkę należy redukować stopniowo i konsultując się z lekarzem psychiatrą.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy