Odstawienie leku Metocard 50 przy rzucaniu palenia

Witam biorę metocard 50 lecz na tle nerwowym szybkie bicie serca .moje pytanie brzmi czy mogę je odstawić od tak ? Zauważyła ze gdy biorę 25mg a powinna 50 ze mam spokój na cały dzień i jest ok dodatkowo rzucam palenie wiec jestem pewna ze mój puls się zmniejszy .proszę o odpowiedz pozdrawiam serdecznie

Aleksander Ropielewski

Należy odstawiać lek pod kontrolą lekarza. Zwykle lek odstawia się stopniowo. Nie znam Pani dokładnego stanu zdrowia i wskazań do stosowania metocardu, dlatego nie mogę udzielić bardziej jednoznacznej odpowiedzi.