Odstawienie MTX a problemy reumatyczne

Witam!Około 3 mc temu mój lekarz-reumatolog zdecydował o odstawieniu MTX w dawce 12,5 mg (terapia mtx trwała ok. 2,5 roku przy RZS), źle tolerowałam lek. Wciąż jednak zażywam prednisolone 5 mg i od 2 mcy Roacetmra. Dotychczas było prawie wszystko w porządku,jedynie palec wskazujący i środkowy prawej,lewej dłoni były trochę obolałe i opuchnięte.Od niedawna odczuwam powrót bólu wszystkich palców + lekka opuchlizna. Czy może to być efekt odstawienia MTX? Pozdrawiam,dziękuję!Magdalena

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisany stan może być spowodowany odstawieniem leku. Ni można jednak wykluczyć innej przyczyny. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.