Odstawienie pigułek antykoncepcyjnych po 2 tygodniach brania

Witam, mam 30 lat, nigdy wcześniej nie stosowałam pigułek jako antykoncepcji i postanowiłam w końcu spróbować pomimo moich wątpliwości. Dostałam pigułki O**** (mieszkam w UK), zaczęłam je brać w 7 dzień cyklu, zaraz po miesiączce. Po około 2 tygodniach odstawiłam, powód- mega depresja, bóle brzucha. Wiem teraz, że źle zrobiłam, powinnam odstawić po wzięciu 21 pigułek a nie w połowie. Po kilku dniach zaczęłam plamić+ trochę jakby okres, dodatkowo zaraziłam się jakimś wirusem żołądkowym (biegunka) i przeziębieniem. Plamienie ustąpiło ale od 3 dni nadal biegunka połączona ze skurczami jajników, brzuch jak balon wzdęty, bardzo boli. Biorę nospe, nie mogę funkcjonować. Pytanie: czy bóle podbrzusza i krzyża spowodowane jest odstawieniem pigułek? Czy biegunka może być tego skutkiem ubocznym? Przyznam, że wcześniejsze jelitówki przechodziły po 1-2dniach dlatego zastanawiam się co jest przyczyną mojego złego samopoczucia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Plamienie, które się pojawiło po odstawieniu tabletek było krwawieniem z odstawienia. Natomiast pozostałe dolegliwości nie powinni być łączone z odstawieniem tabletek. Prawdopodobnie są one spowodowane zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Ważne jest prawidłowe nawodnienie. Gdyby dolegliwości nie ustępowały lub wręcz się nasilały konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam