Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i pozytywny test ciążowy u 44-latki

Przez 20 lat bralam tabletki antykoncepcyjne mam 44 lata odstawilem je nie już od 7 dni mam okresu a test ciązowy wyszedł pozytywny dodam że mialam stweirdzonego mięśniaka macicy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pozytywny wynik testu ciążowego z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na ciążę. Nie można wykluczyć innego podłoża (np. guzy hormonalnie czynne). Proszę niezwłocznie udać się do specjalisty ginekologa.