Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych Syndi-35 a skuteczna ochrona

Witam, biore drugie opakowanie Syndi-35, wzięłam dziś 12 tabletkę , po 11 miałam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. Jednak źle się czuję po tych tabletkach i planowałam je odstawić, czy mogę to zrobić już po 13 czy 14 tabletce z blistra bez obaw o ciążę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku współżycia w 11 dniu przyjmowania tabletek warto kontynuować stosowanie antykoncepcji do końca opakowania. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który zmodyfikuje preparat.