Odstawienie tabletek hormonalnych a prawdopodobieństwo ciąży

witam, zastanawiam się nad następująca sytuacją. 5 maja po skończonym listku odstawiłam tabletki anty. Następny okres dostałam bez żadnego problemu. Moje cykle trwają 28-29 dni. Kochałam się z moim chłopakiem 3 czerwca i pękła nam prezerwatywa. Zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Długość mojej miesiączki to 3-4 dni.Dodam jeszcze, że przestałam brać tabletki ze względów zdrowotnych i bardzo złego samopoczucia, a nie po to by planować dzidziusia.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji ciąży proszę wykonać test po 14 dniach od stosunku.