Przerwanie stosowania tabletek a brak miesiączki. Jaka przyczyna?

Witam. W zeszłym miesiącu od początku cyklu brałam tabletki anty. Po tygodniu niestety musiałam przerwać z powodu skutków ubocznych. Pod koniec cyklu (kilka dni przed spodziewaną miesiączką) kochałam się z chłopakiem, oczywiście z prezerwatywą. W zeszłym miesiącu miałam okres wcześniej niż zwykle, tj 23. dnia cyklu, zwykle miałam tak 28.-29. Teraz jest już 26. i trochę się obawiam, że jestem w ciąży. Powiedzcie, czy to prawdopodobne? Dni, jak obliczyłam, były niepłodne, o ile się nie pomyliłam. Tak więc, czy tabletki mogły przesunąć mi okres? Mam się martwić?

Redakcja abcZdrowie

Biorąc pod uwagę przeciętną długość Pani cyklów miesiączkowych nie można mówić w tej chwili o jakimkolwiek opóźnieniu miesiączki. Jeśli miesiączka nie pojawi się między 28. a 29. dniem oraz w dwa tygodnie od tego czasu, to poroponuję wykonać test ciążowy.