Odstawienie tabletek w drugim tygodniu

Witam, mam 28 lat i jestem matką dwójki dzieci. Od prawie 6 lat zażywałam tabletki Cilest. Ostatnio moja ginekolog zmieniła mi je na Naraye. Jednak musiałam je odstawić po 13 dniach brania (ost. w środę - 20.06), w czwartek już nie zażyłam kolejnej. W niedzielę dostałam krwawienie, a we wtorek doszło do stosunku bez zabezpieczenia (prosiłam męża, aby nie został w środku, ale niestety tego nie zrobił). Na następny dzień z obawy przed ciążą i po skonsultowaniu się z moją ginekolog zaczęłam zażywać znowu tabletki (mimo że jeszcze było lekkie krwawienie) i zażywam je do tej pory, czyli już 10 dzień. Jednak mimo tej konsultacji z lekarką mam ciągle obawy czy przez tę wpadkę nie mogłam zajść w ciążę i czy te tabletki, które zaczęłam znowu brać, mają skuteczność? Czy przez to odstawienie tabletek w 13 dniu mogła już być owulacja po tych paru dniach nie brania i czy jak zaczęłam zażywać od nowa tabletki to zabezpieczyły przed ciążą po tym niefortunnym stosunku? Kiedy ewentualnie mogę zrobić test? Proszę o odp. na wszystkie pytania, bo oszaleje z tej niepewności. Pozdrawiam!

Witam serdecznie! Niestety w opisanej sytuacji doszło do ryzykownego zbliżenia. Wraz z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej traci się jej działanie. Powrót do tabletek jest jednym ze schematów postępowania w przypadku pominięcia tabletki, ale przewidziany jest dla 3 tygodnia blistra. W Pani przypadku do odstawienia preparatu doszło jednak w drugim tygodniu, a po drugie przerwa wynosiła ponad 7 dni, co może skutkować odblokowaniem owulacji. Niezależnie od wszystkiego, w obecnej sytuacji pozostało Pani jedynie wykonanie testu ciążowego. Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki już po 14 dniach od zbliżenia. Test z krwi może wykonać Pani już teraz. Do tego czasu proszę pamiętać, że mówimy wyłącznie o ryzyku ciąży, które istnieje zawsze, nawet w czasie regularnego przyjmowania tabletek. Pozdrawiam