Stosunek w drugim tygodniu przyjmowania tabletek i w trakcie antybiotykoterapii

Od 2 lat przyjmuje tabletki Yasminelle. Od niecałego tygodnia przyjmuje antybiotyk, który obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych. W drugim tygodniu brania tabletek, w trakcie przyjmowania antybiotyku doszło do stosunku seksualnego. Było to ok 2-3 dni temu, dziś wystąpiło krwawienie jak przy krwawieniu z odstawienia, chociaż został jeszcze tydzień brania tabletek. Czy mogę mieć obawy, że jestem w ciąży?

Elżbieta Rhone

Witam,
u każdej współżyjącej kobiety w wieku rozrodczym istnieje możliwość ciąży. Proponuję wykonanie testu ciążowego za ok 2-3 tygodnie.