Starania o dziecko po przerwaniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie. Mam regularne miesiączki od paru lat. 3 miesiące temu przerwałam branie tabletek i staramy się z mężem o dzidziusia Ostatnio okres miałam 26 września i nastepny powinnam dostać 24 pażdziernika co nie ma go do dziś a robiłam dwa testy i wyszły negatywne a jestem trochę podziębiona, w poniedziałek jeszcze ide na badanie beta hcg. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Trochę się mrtwię bo nadal nie mam tej miesiączki:( Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź

Elżbieta Rhone

Witam,
oczywiście u każdej współżyjącej kobiety w wieku rozrodczym możliwa jest ciąża, ale jeśli test ciążowy wykonany w dzień spodziewanej miesiączki, a nawet później pokazał wynik negatywny to prawdopodobieństwo ciąży jest niewielkie. Bardziej prawdopodobne jest, że to przesunięcie miesiączki spowodowane jest odstawieniem tabletek (cykle po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej są nieregularne).