Odstawiłam plastry - co teraz?

Witam, mam 24 lata, przez 3 miesiące stosowałam antykoncepcje poprzez plastry otóż 10 lutego je odstawiłam 13 dostałam krwawienie z odstawienia a później w dni płodne kochałam się  z mężem bez zabezpieczenia czy możliwe jest żebym zaszła w ciąże ? Wiem że na objawy jest jeszcze wcześnie ale od 2 tygodni ciągle mi słabo na zakupach mało nie zemdlałam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wraz z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej traci się jej działanie. Jeżeli doszło do niezabezpieczonego stosunku w trakcie dni płodnych istnieje duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. W celu jej wykluczenia konieczne jest wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki lub po 14 dniach os stosunku.
Pozdrawiam.