Odstępstwa w rozmazie ręcznym u 8-latka

W morfologi syna 8 lat oraz w rozmazie komputerowym ok (żadnych przekroczeń ani niedoborów) natomiast w rozmazie ręcznym występuje 62%limfocytów (35-55), 2% bazocytów(0-1), segmentów 30%(40-60), pałki0% (1-5). Jak to możliwe, że bezwzględna ilość limfocytów i odsetkowa z rozmazu komputerowego jest prawidłowa, a rozmaz ręczny pokazuje jakieś odstępstwa?prawda to że jeżeli w morfologii ilość bezwzględna jest prawidłowa to nie zwraca się uwagi na rozmaz? czy wynik jest ok? badania profilaktycznie

Prosze z wynikami zglosic sie do lekarza zlecajacego powyzsze badania celem ich interpretacji. Portal nie sluzy do tego, ani do stawiania rozpoznan ani do przeprowadzania diagnostyki.