Odszczepiona apofiza kregu l5 a ciągły ból i ucisk przy kręgu

Witam mam pytanie otóż na wyniku rtg wyszło mi odszczepiona apofiza kręgu l5 co to znaczy dokładnie a przy tym odczuwam ciągły ból przy tym kręgu oraz ucisk. Będę wdzięczna za odpowiedz bo nie wiem co mam robić

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, apofiza kości w tym przypadku kości kręgu jest to odstająca nieprawidłowa narośl kostna, która jest wynikiem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Może powodować właśnie ucisk na korzenie nerwów rdzeniowych i dolegliwości bólowe. Pozdrawiam.