Dyskopatia w wyniku badania RTG
Witam, moja diagnoza po prześwietleniu RTG : Niewielkie lewoboczne ugięcie osi kręgosłupa lędźwiowego. Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Poza tym części kostne kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego bez zmian w badaniu rtg. Wn: Discopathia L5/S1. Chciałbym się dowiedzieć co to znaczy. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, dyskopatia może powodować uciski na nerwy rdzeniowe i dolegliwości bólowe kończyn i trudności z wykonywaniem ruchów. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, z którym ustalicie leczenie. Pozdrawiam.