Odwapnienie kości a suplementy diety

Jakiś czas temu stwierdzono u mnie odwapnienie kości, do tej pory brałam jakieś suplementy polecane w aptece ale kiedy 3 tygodnie temu złamałam nogę (nie przewróciłam się, poprostu szłam i źle postawiłam nogę a prześwietlenie pokazało że jest złamana) bardzo się przestraszyłam, napewno zmienię swoją dietę ale chcę sobie również pomóc suplementami. Proszę bardzo o podpowiedź jakie środki najlepiej zażywać dla wzmocnienia kości.

Aleksander Ropielewski

Należy wykonać badanie densytometrii, poziomu wapnia i wit D3 w surowicy krwi i skontaktować się z lekarzem. Suplementy dobierze Pani lekarz właściwie do rozpoznania przyczyny osteopenii.