Ogniska zbitej tkanki kostnej w TK kolana

Witam. Odebrałem dziś wynik TK kolana. Wykryto w nim 3 ogniska zbitej tk. kostnej od 6 do 2,5mm mogące odpowiadać insula compacta i to że rzepka jest bocznie ustawiona. O co chodzi z tą rzepką i czy to może być przyczyna bólu kolana po wysiłku np. bieganiu?? Z góry dziękuję za pomoc.

Piotr Pilarski

Boczne ustawienie rzepki może wywoływać ból kolana. To zagęszczenie jest cechą bez znaczenia klinicznego.

Pozdrawiam.