Okres po przyjmowaniu luteiny a badanie stężenia hormonów

witam, mam pytanie, czy po operacji piersi,nowotwór łagodny, wcześniej kilka lat stosowałam Harmonet, obecnie lekarz przepisał mi progesteron-Luneinę- nie powinnam najpierw wykonać badań stężenia hormonów?innych badań? Wcześniej,od roku, miałam bardzo często okres(14-22 dni) od lipca nie było go w ogóle, Luteinę zażywam od niedzieli i 2-go dnia-wt, dostałam okres , czy powinnam lek przerwać czy brać dalej? mam 47 lat, brak jednego jajnika, nie chcę doprowadzić do kolejnego zagrożenia nowotworem

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego. Nie ma powodów do niepokoju.