Omdlenie 3-letniego dziecka a możliwe dolegliwości

Witam chciałabym się poradzić gdyż Córka (3lata)podczas zabawy ma łóżku nagle zasłabła,skuliła się,wzrok zrobił się mętny,zęby zaciśnięte,na nic nie reagowała,ciało zrobiło się sztywne.Po chwili odzyskała przytomność jednak nadal była jakby nie obecna i oczy śpiące,gdy doszła do siebie narzekała że boli ja łokieć prawdopodobnie się w niego uderzyła i stąd te omdlenie.Po tym zdarzeniu zrobiła się śpiąca i zasnęła dosłownie na siedząco,a z rana byliśmy u neurologa na kontroli i było wszystko Ok

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyczyną ewidentnie był silny uraz i ból to nie ma powodu do dalszego diagnozowania. Najwięcej informacji powinni Państwo uzyskać od neurologa. Ja nie majać możliwości badania i uszczegółowienia wywiadu nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić czy istnieje konieczność poszerzania diagnostyki.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczna jest stala kontrola u lekarza pediatry i jeżeli objawy się powtórzą to rozszerzenie diagnostyki. A czy dziecko było badane pod kątem zaburzen rytmu serca?