Bolesność brzucha u 5-letniego dziecka a możliwe dolegliwości
Mój pięcioletni synek od dziesięciu dni narzeka że boli go brzuszek i wskazuje środek brzuszka jakby żołądek .To nie jest silny ból żeby się pokładał i płakał tylko co jakiś czas o tym wspomina. Byłam z nim u lekarza tydzień temu i lekarz badając nic nie stwierdził, zalecił tylko dietę i 2 X dziennie Dicoflor. Dzisiaj byłam na kontroli bo brzuszek nadal boli i znowu zalecenia aby dalej podawać Dicoflor. Nie wiem już co mam robić. Jaka może być przyczyna? Może powinno być wykonane USG ?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
W takiej sytuacji sugeruję wykonać USG jamy brzusznej. Bez przeprowadzenia badania i zebrania szczegółowego wywiadu trudno jest mi stwierdzić co jest przycyzną dolegliwości bólowych syna.