Ominięcie tabletki a prawdopodobieństwo ciąży

Witam . Jaka jest szansa na zajście w ciąże po ominięciu jednej tabletki , a jaka przy nie braniu wcale ? czy wyższe ryzyko jest jak zapomne o tabletce ? Pytam , ponieważ nie mam narazie jak iść do ginekologa a chciałabym zajść w ciąże .

Witam. Oczywiście szansę na zajście w ciążę są największe gdy nie stosuje się tabletek w ogóle. Jeśli planuje Pani ciążę proszę bezwzględnie odstawić tabletki gdyż ich przyjmowanie w czasie ciąży może w sposób niekorzystny wpłynąć na dziecko.