Skuteczność antykoncepcyjna plastrów

Chciałabym z tabletek antykoncepcyjnych przejść na plastry, moje pytanie: w jaki sposób się to odbywa, czy należy odstawić najpierw tabletki, czy po prostu od 1 dnia miesiączki kontynuować biorąc plastry? Wykonywane są badania? Jaka jest skuteczność plastrów, oraz czy w razie chęci zajścia w ciążę nie ma z tym problemów? Chciałabym jeszcze wiedzieć w jakiej cenie są plastry? Byłabym wdzięczna za odpowiedzenie mi na te pytania, bo jestem ciekawa co sądzą o tym specjaliści.

Skuteczność podobna jak przy odpowiednim braniu tabletek, nie wynosi 100%.
Szansa na ciążę po odstawieniu - jak po tabletkach.
Należy przykleić pierwszy plaster po zakończeniu przyjmowania tabletek, proszę ustalić to z ginekologiem