Oparzenie chemiczne podczas gojenia pieprzyka

2 miesiace temu naderwalam pieprzyk. Podczas gojenia doszlo do oparzenia chemicznego. Dermatolog powiedzial, ze to sie zagoi, dostalam masc z neomycyna i do chirurga na usuniecie. Termin wyciecia na za 3 tyg... Pieprzyk sie nie goi, boli, piecze, swedzi, jest czerwony. dzis leci mi z niego krew, mam powiekszone wezly chlonne i goraczke. Na pogotowiu mnie nie przyjma, bo to nie jest stan zagrazajacy zyciu i mam sobie robic oklady z lodu. Czy to może być zakazenie? Co robić?

Objawy jakie Pani przedstawia mogą właśnie świadczyć o jakimś silnym stanie zapalnym, zakażeniu i to już o regionalnym nasileniu. Radzę w dniu jutrzejszym w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza rodzinnego.