Oparzenie herbatą a smarowanie skóry wazeliną

Witam, czy zmiany po oparzeniu herbata, po kilku dniach mozna smarowac w celu nawilzenia tego miejsca wazelina? Poniewaz po opazeniu nie bylo na szczescie babli, ale skora wyglada jak po zdarciu jakis swiezych strupow. aczkolwiek wyglada bardziej jak po zluszczeniu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie zaleca się smarowania skóry uszkodzonej na skutek oparzenia wazeliną ani kremami nawilżającymi. Należy poczekać do całkowitego zagojenia skóry.