Operacja usunięcia jądra a bóle nasieniowodu

Witam, mam Pytanie jestem po operacji usunięcia lewego jądra. Wyjechałem za granicę, nie mam możliwości skorzystania ze szpitala lub ośrodka. Ostatnio trochę się nadźwigałem, I od ładnych kilku dni dokucza mi ból najprawdopodoniej Nasieniowodu. Dodam że jest jak by wyczuwalne zgrubienie. Nie jest to mocny ból ale delikatny i dokuczliwy. Pytanie moje czy dużo jest szansa że ból sam minie ? Z góry dziękuję za odpowiedź

Niestety takie objawy i dolegliwości (ból i zgrubienie w pachwinie) mogą sugerować wystąpienie przepukliny pachwinowej jako dość częste powikłanie po usunięciu jądra . Trzeba w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Jeśli potwierdzi się rozpoznanie przepukliny jedynym i skutecznym sposobem leczenia jest operacja.