Operacyjne ograniczenie stawu za pomocą śruby

Witam, podczas pobytu we Włoszech złamałem kostkę tylną z urazem więzadła piszczelowo-skokowego i więzozrostu związanego ze złamaniem 3st. kości śródstopia przy kości strzałkowej prawej. Interwencja chirurgiczna we włoskim szpitalu polegała na zszyciu więzadła piszczelowo-skokowego i operacyjnego ograniczenia stawu za pomocą śruby. Obecnie mam założoną szynę gipsową którą mam ściągnąć 21 marca. Moje pytanie brzmi - czy konieczne jest wykręcenie tej śruby, czy mogę to zrobić w późniejszym czasie.

Wszystko zależy od obrazu kontrolnego rtg -stanu zrostu!!! Zbyt długie utrzymanie śrub bez potrzeby - oddala rozpoczęcie rehabilitacji i szansę jak najlepszego powrotu funkcji stawu! Decyzję podejmie ortopeda prowadzący po konsultacji i obejrzeniu wyników rtg!!! zż