Opieka nad osobą starszą z chorobą Picka i po złamaniu szyjki kości udowej

opiekuję się 78 letnią "babcią" z choroba Picka(babcia nie mówi i nie słyszy). W listopadzie złamała szyjkę kości udowej,jest po operacji,noga jest krótsza o 4 cm. Proszę mi powiedzieć jak mam się nią opiekować(podczas chodzenia pomagaja jej 2 osoby)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ważna jest rehabilitacja czynna i bierna, by usprawnić Pana babcie w możliwie największym stopniu. Jednak nie ma się co oszukiwać, samodzielna opieka będzie teraz bardzo trudna dla Pana. Może warto rozważyć wynajęcie opieki lub znaleźć dla babci miejsce w ośrodku spokojnej starości, w którym będzie miała opiekę lekarza i pielęgniarki oraz personelu pomocniczego przez 24 h.