Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z osobą starszą

Mamy 81l babcie i z nią ogromne problemy ,ja już nie daje rady sprzątać po niej i zajmować się niemowlęciem . Czujemy zagrożenie ze strony babci potrafi odkręcić gaz , popchnąć starsze dzieci ,uszczypnąć itp. Jestem praktycznie więżniem we własnym domu gdyż po tym jak ścisneła 2 miesięcznemu dziecku nóżke musze cały czas być przy nim by nic mu nie zrobiła wyzywa dzieci od przeklętych bachorów .Niszczy nasze rzeczy po czy twierdzi że to nie ona i podciera się w nasze ręczniki. Błagam o pomoc!
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Depresja w chorobach neurologicznych

Witam serdecznie,
Moim zdaniem należałoby skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w geriatrii. On Państwu doradzi, gdzie dalej szukać pomocy - czy u neurologa czy u psychiatry. Zmiana zachowania Pani babci może wynikać między innymi ze zmian demencyjnych.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam. Wygląda na to, że Pani babcia jest chora. Albo ma chorobę Alzheimera albo inne inne choroby demencyjne. Takie osoby otrzymują pomoc w Domach Pomocy Społecznej, gdzie się umieszcza je na stałe. Duze znaczenie maja środki finansowe jakimi się dysponuje bo czy pomoc społęczna czy też opłacana opiekunka bądx opiekun w domu- to są wydatki. Może Pani zbłosić się do Pomocy Społecznej aby zasiegnąć informacji i trzeba z babcią udać się do lekarza koniecznie.
Magdalena Brabec

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy