Problemy z osobą starszą

Mamy 81l babcie i z nią ogromne problemy ,ja już nie daje rady sprzątać po niej i zajmować się niemowlęciem . Czujemy zagrożenie ze strony babci potrafi odkręcić gaz , popchnąć starsze dzieci ,uszczypnąć itp. Jestem praktycznie więżniem we własnym domu gdyż po tym jak ścisneła 2 miesięcznemu dziecku nóżke musze cały czas być przy nim by nic mu nie zrobiła wyzywa dzieci od przeklętych bachorów .Niszczy nasze rzeczy po czy twierdzi że to nie ona i podciera się w nasze ręczniki. Błagam o pomoc!

Witam serdecznie,
Moim zdaniem należałoby skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w geriatrii. On Państwu doradzi, gdzie dalej szukać pomocy - czy u neurologa czy u psychiatry. Zmiana zachowania Pani babci może wynikać między innymi ze zmian demencyjnych.
Pozdrawiam

Witam. Wygląda na to, że Pani babcia jest chora. Albo ma chorobę Alzheimera albo inne inne choroby demencyjne. Takie osoby otrzymują pomoc w Domach Pomocy Społecznej, gdzie się umieszcza je na stałe. Duze znaczenie maja środki finansowe jakimi się dysponuje bo czy pomoc społęczna czy też opłacana opiekunka bądx opiekun w domu- to są wydatki. Może Pani zbłosić się do Pomocy Społecznej aby zasiegnąć informacji i trzeba z babcią udać się do lekarza koniecznie.
Magdalena Brabec