Opis badania histopatologicznego i zgorzelinowe zapalenie pęcherzyka żółciowego

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć opis badania histopatologicznego? Ropowicze, częśćiowo zgorzelinowe zapalenie pęcherzyka żółciowego i tkanek okołopęcherzykowych. Czy jest się czym martwić, gdy 1,5 miesiąca po zabiegu wciąż odczuwam ból w prawym boku i nagminnie męczą mnie biegunki?

Opis badania histopatologocznego oznacza, że w chwili operacji w Pani pęcherzyku żółciowym toczył się ostry proces zapalny,który mogł przerodzić się w ropień, gdyby pęcherzyk nie został usunięty.
Pani obecnych dolegliwości nie można wiązać z tym opisem badania histopatologicznego, po operacji gojenie się rany jest podobne niezależnie od tego jakie było rozpoznanie mikroskopowe.
Jeśli nadal ma Pani dolegliwości podobne do tych przed operacją należy wykonać badanie USG, bowiem 10% pacjentów, którzy są operowani z powodu kamicy pęcherzyka żółciowego mają jednocześnie kamienie w przewodach żółciowych.