Kamienie żółciowe a konieczność usunięcia pęcherzyka

Przez rutynowe USG brzucha wykryto u mnie kamienie żółciowe. Mój pęcherzyk jest wypełniony złogami, mam kamienie duże, małe, drobny żwir. Nie mam jednak żadnych dolegliwości, wszystko jadam, a morfologia krwi jest dobra. Czy muszę usunąć pęcherzyk? Bardzo się boje. Teraz jadam wszystko, mam normalny stolec. Bez pęcherzyka to dieta i ciągle biegunki. W moim przypadku operacja ta by pogorszyła sytuacje. Czy mogę mój pęcherzyk żółciowy jeszcze jakiś czas uratować zanim dojdzie do finałowego cięcia?

W przypadku rozpoznania kamicy pęcherzyka żółciowego , standardem jest jego usunięcie, pozostawienie go zagraża jego zrakowaceniem!!! zż