Opis badania USG a wskazania do usunięcia pęcherzyka żółciowego

To opis mojego USG, Czy wskazane jest usunięcie pęcherzyka żółciowego? Pęcherzyk żółciowy bez złogów o nieznacznie pogrubiałej ścianie, do ok. 3-3,5mm z pojedynczymi kryształami cholesterolowymi w ścianie. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Trzustka i śledziona ( ok. 103mm) niepowiekszone, bez zmian. Aorta brzuszna nieposzerzona. Okolica okołoaortalna bez zmian. UKM po obu stronach nieposzerzone, bez cech obecności złogów. Pęcherz moczowy pusty.

Wskazaniem do operacji jest objawowa kamica pęcherzyka.
W Pan przypadku, tych kamieni jeszcze nie ma, choć prawdopodobnie utworzą się. Nie ma Pan pewnie także żadnych dolegliwości bólowych. Nie ma zatem wskazań do usunięcia pęcherzyka.