Opis USG a wskazania do usunięcia pęcherzyka żółciowego

Witam. Czy to jest wskazanie do usuniecia pęcherzyka żółciowego. Nadmieniam, iż nie odczuwam żadnych uchwytnych objawów typu ból czy ucisk. Lekarz internista oraz chirurg namawiaja mnie do usuniecia woreczka, bo może wdać się stan zapalny i powikłania. Oto opis USG: Pęcherzyk żółciowy niepowiekszony, cienkościenny, z obecnością złogów śr. 14 oraz 16 mm. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. PŻW nieposzerzony.

Wskazaniem jest objawowa kamica lub zagrożenie zatkaniem dróg żółciowych. Przy tej średnicy złogów jest to mało prawdopodobne. Możliwe, że konsultujący Pana lekarze znają dane z wywiadu istotne do podejmowania takiego zalecenia. Proszę ich o to pytać. Oczywiście decydując się na operację trzeba wiedzieć o objawach związanych z brakiem pęcherzyka żółciowego. To nie jest niepotrzebny nam narząd.