Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opis USG a wskazania do usunięcia pęcherzyka żółciowego

Witam. Czy to jest wskazanie do usuniecia pęcherzyka żółciowego. Nadmieniam, iż nie odczuwam żadnych uchwytnych objawów typu ból czy ucisk. Lekarz internista oraz chirurg namawiaja mnie do usuniecia woreczka, bo może wdać się stan zapalny i powikłania. Oto opis USG: Pęcherzyk żółciowy niepowiekszony, cienkościenny, z obecnością złogów śr. 14 oraz 16 mm. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. PŻW nieposzerzony.
MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu

Przeszczep od żywego dawcy a przeszczep od osoby zmarłej

Czym różni się przeszczep od żywego dawcy od przeszczepienia organu od osoby zmarłej? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Wskazaniem jest objawowa kamica lub zagrożenie zatkaniem dróg żółciowych. Przy tej średnicy złogów jest to mało prawdopodobne. Możliwe, że konsultujący Pana lekarze znają dane z wywiadu istotne do podejmowania takiego zalecenia. Proszę ich o to pytać. Oczywiście decydując się na operację trzeba wiedzieć o objawach związanych z brakiem pęcherzyka żółciowego. To nie jest niepotrzebny nam narząd.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Złogi w pęcherzyku żółciowym nie mają szans na "unicestwienie się"! Mogą natomiast spowodować zatkanie przewodu pęcherzykowego ,atak "kolki żółciowej" , stan zapalny i konieczność operacji "na ostro" , co zawsze jest mniej korzystne !!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy