Opis badania MR kręgosłupa a operacja

witam prosze o odpowiedz na poziomie l5/s1 widoczna jest przysrodkowo-lewoboczna wypuklina -protruzja krazka przylegajaca do lewego korzenia s1 to w badaniu mr kregoslupa ledzwiowo-krzyzowego wyszlo czy to trzeba operowac co to jest protruzja i czy wypuklina to to samo co przepuklina i jakie leczenie dla mnie mam 35 lat jestem kobieta dziekuje

Aleksander Ropielewski

Przede wszystkim rodzaj leczenia zależy od Pani objawów klinicznych dlatego nie odpowiem czy konieczna jest operacja, czy możliwe jest leczenie zachowawcze. Protruzja to wystawanie krążka międzykręgowego do kanału kręgowego. Wypuklina to potoczna nazwa przepukliny kręgosłupa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski