Opis badania tarczycy u 39-latki

Co to znaczy? Płat prawy tarczycy 17/11/32mm echogennośc niejednorodna,zmniejszona.W centralnej części płata ognisko hypoechogenne o rozmiarach 9/11/11 mm.Na granicy pląta i ciesni ognisko hypoechogenne rozmiar 9/13/12 mm

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ze względu na uwidocznioną zmianę prawdopodobnie konieczna będzie biopsja cienkoigłowa, czyli pobranie komórek za pomocą igły i ich ocena. Proszę udać się do endokrynologa.
Pozdrawiam