Opis badania TK płuca
co oznacza termin użyty w opisie Badania KT ? : "W segmencie 10 lewego płuca pojawił się obszar konsolidacji miąższu ok. 14,6 mm."

MĘŻCZYZNA, 75 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
To obszar płuc, w którym w wyniku toczącego się zapalenia lub zaburzeń wentylacji dochodzi do zmniejszenia powietrzności miąższu.