Opis panewki stawu biodrowego

co oznacza "w panewce stawu biodrowego gładko okonturowane rozrzedzenie struktury kostnej o wym. 10mm"

Szanowny Panie, na podstawie samego opisu badania RTG trudno stawiać nawet podejrzenia rozpoznań. Konieczne jest zbadanie Pana, zebranie wywaidu i koniecznie oglądnięcie zdjęcia opisanego w przytoczony sposób pzrez radiloga. Jednym słowem zacytowany przez Pana opis może miec znaczenie dla procesu diagnostycznego jak równiez może być nieistotny. Proszę zgłosic się do badania do ortopedy, który zlecał Panu wykonanie tego badania dodatkowego po przebadaniu Pana i zeberaniu wywiadu. Pozdrawiam