Opis RTG i zmiany serca u 50-latki
W RTG wykryto: - serce o powiększonej lewej komorze, - aorta wydłużona ze zwapnieniami, zgrubienia okołooskrzelowe w dolnych cz. płuc. Mam 50 lat, czy mam się martwić ???

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Bianka Małczuk
66 poziom zaufania
Witam. Powiększenie lewej komory serca może sugerować występowanie nadciśnienia tętniczego. Zwapnienia aorty najprawdopodobniej są związane z obecnością miażdżycy. Zgrubienia okołooskrzelowe mogą świadczyć o przebytych stanach zapalnych. Konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.