Opis TK LS i prośba o poradę
Witam, TK LS opis: Na wszystkich poziomach L zwapnienia w więzadłach żółtych. Na poziomie L4-L5 rozluźnienie pierścienia włóknistego modeluje worek oponowy.Kanały korzeniowe nie są zwężone. Na poziomie L5-S1 lewoboczna portuzja krążka m-k oraz zmiany zwyrodnieniowe struktur kostnych prowadzą do stenozy lewego kanału korzeniowego z możliwym uciskiem nerwu rdzeniowego L5. Szerokość kanału kręgowego w badanym odcinku jest prawidłowa. Proszę o poradę i czy lekarz powinien coś zlecić.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania TK może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Świadczyć może również o zmianach zwyrodnieniowych w obrębie kręgów. Nie można na podstawie samego wyniku badania TK postawić diagnozy. Wynik trzeba skonfrontować z pozostałymi wynikami badań oraz obrazem klinicznym. Dlatego proszę udać się do lekarza zlecającego badanie lub lekarza ortopedy lub neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.