Opis wyniku spektroskopii
Lekarz neurochirurg miał wątpliwość po rezonansie czy mam torbiel szyszynki czy szyszyniaka. Zrobiona spektroskopia. oto jej opis" Badanie niediagnostyczne.Brak części litej, widoczna tylko część torbielowata najpewniej z płaszczyznowym zwapnieniem ściany ( silnie hipointensywna część w sekwencji FE). obecność dużych naczyń i przestrzeni płynowych w okolicy zmiany. wszystko to powoduje zaburzenie spectrum. Spectrum metabolitów tkanki mózgowej prawidłowe. Proszę o pomoc w interpetacji

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Przedstawione badanie nie dało rozstrzygnięcia co do rodzaju zmiany. Konieczna jest wizyta kontrolna u neurochirurga.