Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak należy leczyć oponiaka?

Przypadkowo 2 lata temu wykryto u mnie opiniaka , znajduje sie on na lewo od lini środkowej. Jego wymiary to 20 mm góra dół ,17 mm prawo lewo i 20 mm przód tył. Jest on obserwowany. W tym roku przy rezonansie wykryto u mnie małą torbiel w szyszynce (8×7×5 mm) Zaakcentowanie przestrzeni okolonaczyniowych VR w istocie białej obu półkul mózgu. Poza tym tkanki i przestrzenie płynowe mozgowia w MR bez zmian. Mam pytanie z czym sie to wiąże i co najlepiej teraz zrobic. ? Od dwoch lat mam zawroty głowy ktore teraz bardzo sie nasilily jest mi często niedobrze i chce mi się wymiotowac. .
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?

Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.

Witam!
Oponiaki można leczyć operacyjnie (neurochirurg) lub radioterapia. Bez względu na metodę i tak wskazany jest monitoring. Decyzję należy uzgodnić z neurochirurgiem. Problem należy rozwiązać, gdyż przez swój wzrost oponiak niszczy tkankę mózgową - czaszka jest twardą, zamkniętą puszką i to co w niej rośnie mechanicznie uszkadza inne tkanki.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy