Czy ten oponiak jest groźny?

oponiak moj wykazalo na tk mial 6mm w listopadzie a na tk w kwietniu 11mm ale ze zwapnieniami czy jest grozny

witam! Wszystkie guzy śródczaszkowe należy traktować poważnie, choćby z uwagi na ich lokalizację. Oponiaki zazwyczaj nie należą do guzów złośliwych, jednak rozwijają się w czaszce, czyli zamkniętej puszce, siłą rzeczy, muszą uciskać znajdujące się tam struktury - niszczą je. Lokalizacja tych guzów dość często daje dobre dojście do nich. Bardzo dobre efekty przynosi radioterapia. Jednak decydujące zdanie odnośnie metody leczenia powinien mieć leczący neurochirurg w uzgodnieniu z osobą leczoną. Powodzenia W. Łuczkowski.