Czy tłuszczak może być niebezpieczny?

Witam odebrałam dziś wynik tomografii glowy i tam jest ze na ciałem modzelowatym widocznne pasmo tkanki tłuszczowej tzn tłuszczak przyspoidowy szerok.11mm i wysokosc 6mmczy to jest bardzo niebezpieczne

Witam! Tłuszczaki należą do nowotworów łagodnych, jednak ich lokalizacja może zmieniać tę kwalifikację. Wszystkie guzy wewnątrzczaszkowe z racji lokalizacji w "zamkniętej puszce" rosnąc prowadzą do wzrostu ciśnienia śródczaszkowego, co może stanowić zagrożenie nawet dla życia. Należy jak najszybciej zasięgnąć opinii neurochirurga. Powodzenia W. Łuczkowski.