Oponiak mózgu a zabieg operacyjny

Witam.Mam oponiaka,kolo pnia mozgu ok.2m,na 1,7.Lagodny.Czekam na termin zabiegu metoda Cyber Knife.Prosze mo poradzic jak mam przetrwac ten czas ,nie daje rady ,bardzo sie boje ,placze.Mam 51 lat ,chce zyc.Poznalam cudownego czlowieka ,wlasnie w tej chorobie ,jest ze mna ,opiekuje sie ,pociesza.Nie radze sobie z ta sytuacja.Co robic?Pozdrawiam

Oponiak jest zmianą łagodną. Rośnie bardzo wolno, czasem kilkanaście lat zanim zostanie wykryty. Ponieważ wolno rośnie nie powoduje niszczenia tkanek okalających, które mają czas " się odsunąć", chyba że jest w tzw " złej lokalizacji" lub duży.
Zabieg metodą Cyber Knife jest nowoczesnym zabiegiem mało inwazyjnym i dla wytrawnego operatora nie stanowi problemu.
Proszę spokojnie czekać na termin i nie myśleć jak przetrwać, bo to niepotrzebny stres i niepotrzebnie się Pani nakręca. Proszę żyć normalnie.
Jeżeli mimo to nie radzi sobie Pani z problemem proponuję włączyć leki przeciwdepresyjne, które pomogą Pani " przetrwać d operacji". Oczywiście pod kontrolą neurologa lub psychiatry.