Gamma knife a obecność oponiaka w mózgu

Witam W marcu miałam zabieg promieniami gamma knife z uwagi na obecność oponiaka w mózgu. Dostałam wytyczne, by za rok powtórzyć rezonans. Powiedziano mi, że neurolog wystawi mi takie skierowanie. Dzisiaj będąc u neurologa odmówił on wydania mi skierowania na rezonans gdyż "ja nie wymagam jego opieki, ponieważ miałam już zabieg gamma knife". Dał mi skierowanie do neurochirurga, by ten skierował mnie na rezonans. Chciałam się zapytać czy neurolog może odmówić wydania skierowania na rezonans magnetyczny? I czy faktycznie powinnam powtórzyć zabieg promieniami gamma knife czy może jedna dawka wystarczy? Nie bardzo wiem, co mam teraz robić, zanim dostanę się do neurochirurga, wykonam rezonans i dostanę się na zabieg gamma knife minie dużo czasu, a miałam udać się na rezonans już za rok. Z góry dziękuję za rozwiązanie moich wątpliwości. Pozdrawiam.

Może. Faktycznie choroba Pani należy bardziej do kręgu neurochirurgicznych. Odsyłanie do neurologa by dał skierowanie na MRI a potem z wynikiem badania do neurochirurga by ocenił wynik jest bez sensu. Niestety nie tylko w Pani przypadku ma miejsce taka sytuacja i takie odsyłanie pacjenta od lekarza do lekarza jest skutkiem polityki zdrowotnej NFZ, limitowania świadczeń, limitów finansowych itd.