Oponiak na nerwie wzrokowym a utrata możliwości zajścia w ciążę

Witam,mam 32 lata i nie mam dzieci.Oczekuję na 6 tyg radioter.Mam oponiaka na nerwie wzrok tuz za gałką oczną o wym13mmx7mm owinięty wokoło nerwu,operacja jest odradzana.Do skrzyz nerw jest ok 5mm.Straciłam ponad 3/4 pola widzenia w lewym oku,juz nie czytam tym okiem,widzę tylko kształty przedmiotow,zarysy nawet niewyrazne w zaleznosci od koloru i swiatla.Cierpię też na ostre bóle głowy z wymiotami,leki nie pomagają.Obawiam się bardzo dlugotermin skutkow ub RT i uraty mozliwosci zajcia w ciążę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji radioterapia wydaje się być jedyną rozsądną metodą leczenia. Jednym z powikłań może być niepłodność. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.